Mongolsko 2007


10.7.2007

Ráno snídáme za Slamákovy zbylé místní bankovky.Zjišťuji,že mi teče zadní tlumič a Slamák řeší defekt přední pryže. Že to bude jeho den dokázal ještě tím,že nedotankoval když měl šanci a tak se pro něj vracím a jedeme místy dvacítkou a místy bez motoru. Poubes si mezitím zdřímnul v trávě u benzínky.Oběd je královský před Polskou hranicí.Obrovskej stejk,salát a nealko pivo,jen cena nás upozornila na blížící se evropskou unii.Tahle sranda nás stála 40euro.Pryč jsou ty 30ti korunový sváči na východě.Hranice zvládáme bravurně předjetím všeho. Za občasného deště se snažíme dojet defendra,ale asi 80km před Varšavou to vzdáváme.Bereme penzion a těšíme se při pivku jak zítra dorazíme do Čech.

11.7.2007

Bohatě snídáme a platíme za vše 82euro. Slamák má zase prázdný kolo.Všechno to má na svědomí pomlácený ráfek a tak probíhá rovnání a lepení v dílně.Auto dojelo do Náchoda už včera v noci. Hltáme kilometry v hustým provozu a jen si říkáme neupadnou,je to přeci už tak blízko.Jakmile vidíme křivku hraničních hor přepadá mě euforie. Kluky s autem vyzvedáme v kempu a jedeme k Hradci do jachtklubu k mému známému potápěči.Tady nás už čekají.Tak naposledy ve stanech.Hlavně mají český pivo.

12.7.2007

V 11.00 máme být v Praze tam odkud jsme začali a tak se koupeme v rybníce a 9.15 odjezd. Tady na nás už čekají.Oficialitky,loučení a řidítka neomylně směřuji na západ k domovu,nespěchám nic mi neuteče.Ještě vychutnávám poslední kilometry mojí nejdelší cesty na motorce.Stav tachometru se zvýšil cca o 13000km z toho asi 2000km off road a pak ještě 4000km vlakem.Díky bramboro, díky všem co nám přáli štěstí.Potřebovali jsme ho.

PS:

Rejpalové nechť mi odpustí hrubky a chyby v zeměpisných názvech. Nejsem spisovatel, jen jsem chtěl přiblížit v kostce co a jak.

foto:

video: ↑↑ nahoru ↑↑